Senjani pobjedom odali počast heroju Domovinskog rata i bivšem kapetanu kluba

0

U sportskoj dvorani u Senju održan je 19. Memorijalni rukometni turnir “Robert Barbić-Beli”, na kojem je domaća ekipa RK Senj osvojila prvo mjesto. Turnir je organiziran pod pokroviteljstvom Ministarstva hrvatskih branitelja, Grada Senja i Zajednice sportova Ličko-senjske županije, a u organizaciji Rukometnog kluba Senj.

Ovaj tradicionalni turnir održava se u čast Roberta Barbića Belog, nekadašnjeg kapetana RK Senj i hrvatskog branitelja koji je poginuo tijekom Vojno-redarstvene operacije Oluja. Prije početka natjecanja, u Senjskoj katedrali služena je sveta misa za pokojnog Roberta i sve poginule branitelje. Na groblju Svetog Vida položeni su vijenci i zapaljene svijeće na Robertovom grobu te na središnjem križu u spomen na sve stradale u Domovinskom ratu.

Turnir je svečano otvorio general Josip Lucić, dok su sudionicima uspjeh poželjeli gradonačelnik Jurica Tomljanović i predsjednik RK Senj Nikola Čupić. U natjecanju su sudjelovale četiri ekipe: prvoligaši RK Senj i RK Kozala iz Rijeke te drugoligaši RK Čavle i RK Mornar Dramalj Crikvenica.

U polufinalnim susretima, RK Senj je pobijedio RK Čavle rezultatom 32:24, dok je RK Kozala svladala RK Mornar Dramalj Crikvenicu s 32:15. U finalnom dvoboju, domaćini su nadigrali RK Kozalu rezultatom 34:27, osiguravši tako pobjednički pehar. U utakmici za treće mjesto, RK Čavle je uvjerljivo slavio protiv RK Mornar Dramalj Crikvenice s 32:15.

Individualne nagrade dodijeljene su najboljim igračima turnira. Antonio Lerner iz RK Čavle proglašen je najboljim strijelcem s 17 postignutih golova. Titulu najboljeg vratara ponio je Mate Nekić iz RK Senj, dok je njegov suigrač Patrik Kaldi proglašen najboljim igračem turnira.

Uspješnu organizaciju ovog memorijalnog turnira omogućili su brojni volonteri, entuzijasti, donatori, sponzori, mediji te predstavnici braniteljskih udruga i crkve. Njihov zajednički cilj bio je očuvati sjećanje na Roberta Barbića Belog i sve poginule hrvatske branitelje.

“Velika nam je čast što smo i ove godine uspjeli organizirati turnir u spomen na našeg Belog. Ovo nije samo sportski događaj, već i prilika da odamo počast svim herojima koji su dali život za našu domovinu,” izjavio je predsjednik RK Senj Nikola Čupić.

Turnir je završio u sportskom duhu, a svi sudionici izrazili su želju za nastavkom ove vrijedne tradicije u godinama koje dolaze.